در پست مربوط به ماه رمضان و در آخرین خطش نوشتم که به محض پایان ماه رمضان ، بار سفر رو به مقصد دنده کباب خوری خواهیم بست.

من مشترک مجله سرزمین من هستم که یه مجله گردشگریه و خب خیلی تخصصی به جاهای دیدنی ایران می پردازه. این ماه که پستچی محترم مجله رو تحویل داد وقتی باز کردم دیدم که عجیب خدا به فکرم بوده. دقیقا شهرهایی که این مسافرتم تصمیم داشتم بهشون سر بزنم رو معرفی کرده و جاهای دیدنی شون رو معرفی کرده.

1- کارگاه های کوزه گری لالجین در نزدیکی شهر همدان. همه ما همدان رو به باباطاهر و شیر سنگی و ابوعلی سینا می شناسیم. ولی یکی از جاهای بکر و زیباش شهر لالجین در 17 کیلومتری همدانه که معدن انواع و اقسام سفالهای دست ساز و صدالبته کارگاه های مربوط به اون هست.

2- سنندج: همه سنندج رو به پارک جنگلی ابیدر می شناسن ولی من میرم سنندج برای دیدن :عمارت آصف و خانه ی کرد، مسجد جامع ، خانه ی مجتهدی، مسجد داروغه و بازار سنتی سنندج و صد البته خوردن فالوده ای که مزه خر مرده میده!!!!!

3- کرمانشاه: همه کرمانشاه رو به طاق بستان و سازه های سنگی اطرافش می شناسن. ولی من میرم به کرمانشاه برای خوردن خورشت خلال که یکی از خوشمزه ترین غذاهای غرب ایران محسوب میشه

ضمن اینکه دنده کباب کرمانشاه رو به هیچ وجه و به هیچ وجه از دست نخواهم داد و در کنار گشتن این سه شهر ، سراب های مختلفی که در اطراف کرمانشاه و سنندج قرار دارد، دریاچه زیبای زریوار ، شهر تجاری جوانرود و بانه و صد البته بستنی و میوه های تازه ای که در مسیر قرار دارند - از هلو و زردالوی خوشمزه ی جاده منتهی به کرمانشاه خیلی خاطره داریم- هم جزء برنامه های ما هستند.

پس منتظر یه فتوگرافی کامل از غرب ایران - با محوریت این چند شهری که نام بردم - باشید.