اینم حرفیه!!!

همین اول بگم که اصلا و ابدا قصد توهین به هیچ شخص و شهر و زبونی ندارم .خودمم جنوبی نیستم.امروز یه اس داشتم از متنش خوشم اومد اینجا نوشتم.

 

میدونی جنوب کجاست؟

نه نمی دونی-بزار تا برات بگم:

جنوب اونجاست که ملت هر چی سختی توی این دنیا بود توش کشیدن-سختیاشون شد برج میلاد داسه تهرانیا-ولی واسه خود جنوبیا شد یه پل خرمشهر که میله هاش رو سال به سال رنگ می کنند.

جنوب همون جاست که با داشتن سرمایه ملی هنوز بچه هاش تو زمین خاکی فوتبال بازی میکنند-ولی اون بچه تهرانیه تو زمین چمن مصنوعی!!!

جنوب همون جاست که خونه های مردمش تو جنگ ویروون شد تا خونه های توی شهرهای یگه سالم بمونه.

جنوب اونجاست که 25 سال از جنگ تو آبادان و دشت آزادگان گذشته و هنوز آباد نشدن ولی واسه اصفهان و شیراز و تهران و مشهد سیتی سنتر میزنند.

جنوب اونجاست که تیم های صنعت نفت آبادان -شاهین پارس جنوبی بوشهر-شهرداری بندر عباس و....چون وضع مالی باشگاه خوب نیست هی برن دسته های پایینتر بازی کنن ولی استقلال و پرسپولیس چون از تهران هستن و پولدارن بازیکن 4 میلیاردی میخرن و توی لیگ برتر بازی میکنن.

جنوب دزفولیه که مشهور شد به پایتخت مقاومت با اون همه شهیدی که داد.

جنوب اونجاست که مردمش تو هویزه-ماهشهر و عسلویه-پارسیان-سربندر-بندر امام خمینی زندگی می کنن که پالایشگاه ها و شرکتهای نفت بغل گوششونه و تو اون گرما هم باید گرد و خاک شدید بخورن و هم باید آلودگی پالایشگاه ها رو تحمل کنن تا توی اصفهان و شیراز و ..... هوای پاک داشته باشن.

جنوب همون مسجد سلیمانیه که اولین دکل استخراج نفت اونجاست -جنوب خاکش مقدسه-مردمش تو دنیا تک.بنازم همون بچه جنوبی رو که رگش بره غیرتش نمی ره.

بنازم همون مرد شیمیایی رو که بهش گفتن بیا برو تهران-اصفهان زندگی کن امکاناتش بهتره گفت:

اینجا خاکمه وطن مو اینجاست.

/ 10 نظر / 5 بازدید
عسل بانو

ای وللللللللل خدا قوت همیشه به گردش و سفر جنوب یعنی عشق یک کلام[لبخند]

رضا

اشکمو در اوردی خداااااااااااااااااااااااا[گریه][گریه][نیشخند]

سودی

خیلی زیبا بود و دردناک

رضا

وقتی جواب ادمو نمیدی من چی بگم؟[ابرو]

رضا

اره بیدارم [نیشخند]البته فعلا تا دو دقایق دیگر وپس از اتمام کارم خواهم خوابید[نیشخند]

رضا

ملت مردم ازار صدا میزنن در میرن[نیشخند]

اونم حرفیه!

از اینکه این مطلب را در وبت گذاشتی تشکر می کنم . تا زمانی که برای مدیران کشور ،ایران فقط در تهران خلاصه شود.همین وضع ادامه خواهد داشت.