بمبی که فیوزش خراب میشه...

بعضی چیزا هست که بصورت روتین برامون جا افتاده اس و اگه چیزی بر خلاف اون مسیر همیشگی رو ببینیم برامون خرق عادت حساب میشه و عجیب و غریب. یه مثال بزنم: گاوها در طول تاریخ همیشه (( ما )) گفته اند! حالا اگه یه وقت دیدیم یه جایی یه گاو میگه :(( بع)) ! خب همه شاخ درمیاریم. این مثال یه ذره به ماجرا بی ربطه. امید در زندگی همه مون نقش اساسی و مهمی بازی می کنه. بطوری که همیشه میگیم آدم به امید زنده اس. اما همین مایی که اینو می گیم وقتی اون ته ته فیها خالدونمون! رو بگردی می بینی که نا امیدی و یاس همه وجودمون رو پر کرده و دم به دقیقه غر می زنیم به زمین و آسمون که ای خدا چرا اینجوری شد یا چرا اونجوری نشد و اصلا من باید برم بمیرم که همه راحت شن....

اون پسربچه کوچولو یا دخترخانمی که سرطان داره و می دونه که در پس این سرطان چیزی بجز مرگ - درباور اکثریت مطلق ما - وجود نداره ولی با جدیت و تلاش زیاد و فقط با امید دادن به خودش - بدون نیاز به گول زدن کسی یا گول خوردن از جانب کسی -می تونه غول سرطان رو ریشه کن کنه و به زندگی سالمش برگرده  همون موردیه که امید به بهترین نحو ممکن در وجودش تبلور پیدا کرده و اون رو باور داشته. حالا از این زاویه به زندگی مون نگاه کنیم: چند نفرمون وقتی برامون مشکلی - در هر سطحی که باشه - بوجود میاد بجای ناله و فغان کردن خودمون رو با وضعیت بدتر از وضع فعلی مقایسه می کنیم و سرمون رو می گیریم بالا که : خدایا شکرت! . واقعا چند نفرمون این کار رو می کنیم؟

سعدی در یکی از حکایتهای گلستان از روزی میگه که داشته توی خیابون ! - کوچه - می رفته و غر می زده سر خدا و آسمون و زمین و بد و بیراه می گفته که چرا من یه ذره پول ندارم که بتونم کفشی بخرم و پابرهنه راه نرم.... و در همین حال یکی رو میبینه که از روبروش میاد و پا نداره....

خب تا همینجا کافیه. لطفا همیشه خدا رو شکر کنیم. مخصوصا در گرفتاری ها.

 پی نوشت ها:

1-با توجه به دعوای بختیاری ها و فریاد مرگ بر ضرغامی که کل ایالتهای لر نشین رو در بر گرفت و با توجه به اینکه همه اذعان داریم که چیزی به اسم تهرانی اصیل وجود نداره و ساکنین تهران همه کسانی هستند که در سالهای مختلف به این شهر مهاجرت کرده اند پیشنهاد میدم وقتی می خوان تو سریالی با یکی شوخی کنن حتما طرف رو تهرانی معرفی کنن که به کسی برنخوره.

2- امیدوارم فردا تهرانی ها پاشنه ی در وبلاگم رو از جا درنیارن...

 

/ 13 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فاطمه صبا سفید

ینی مثلن برهان خلف به کار ببریم! چشممون رو ببندیم فکر کنیم که پا نداریم، دست نداریم، شوهر کردیم طلاقمون داده، سرمون هشت کیلو وزنشه، کمرمون قوز داره، ......... بعد یهوویی چشممون رو باز کنیم ببینیم عه! همه چی سر جاشه!!

corona

:)))))))) ضرغامي به اسبشون گفته يابو؟ هاهاهاهاها!

فاطـــــمه

سلام.امیدوارم نظرام بیاد دیگه داره اعصابم پیش میاد

آمفوتریسین بی

اگه همیشه هم به سختی ها این جوری نگاه کنیم واقعا دچار پسرفت و افت میشیم.... این طبیعت و ذات آدمهاست که همیشه به بالاتر نگاه می کنن... خوبه واسه روحیه دادن به خودمون به پایین تر و بد بخت تر از خودمون نگاه کنیم تا دپرس نشیم... اما موقع تلاش باید به بالاتر و خوشبخت تر از خودمون نگاه کنیم تا انگیزه بگیریم..... تازه من خودم با غر زدن اروم میشم یعنی غر زدن برای من صرفا یه مکانیسم دفاعی در مقابل استرسه....و به معنی ناشکری نیست. [نیشخند] واااای پیشنهادت فوق فوق فوق العاده است.من که موافقم....فقط یه وقت همه ی ایرانیا شورش نکنن این روزا همه یه رگشون تهرانیه

ندنیک

از پی نوشت خبر ندارم موضوع چی بوده. اما حداقل تلویزیون نباید به این قومیت بازی دامن بزنه. چند سال پیش بودیک سریال طنز نشون میدادند بازیگری گه شیرازی نبود می خواست با لهجه شیرازی حرف بزنه. خب واقعا من بدم اومد. چون فقط مسخره کردن یک لهجه بود.

رضا

موافقم اصلا نه اینتر نه میلان فقط شهروندای تهران [نیشخند][نیشخند]

رضا

مث شما پایتخت نشین نیستیم[زبان][نیشخند]

زویا

واقعا همینطوره. بعضی وقت ها رومون هم زیاد میشه! عادت میکنیم به داشتن چیزهای خوب و برای نداشته ها و اتفاقات بد غر میزنیم اما قدر داشته هامونم نمیدونیم. خدا رو در همه حال باید شاکر بود :)

ناپلئون

کی میگه تهرانی اصیل نداریم؟؟!! تهران همیشه یک شهر خوش آب و هوا بوده و از اوایل دوران قاجار به ژایتختی برگزیده شده ژس چطور میتونه تهرونی اصیل وجود نداشته باشه؟؟ یه چی میگی ها!!