اعتماد به نفسمان کوش؟؟!!

من فوتبال دوست نیستم. یعنی اینجوری نیست که حتما آمار تمام بازیهای باشگاهی و ملی و بین المللی رو داشته باشم و بخوام بشینم برنامه ریزی کنم تا مسابقات فوتبال رو دنبال کنم. ولی اینجوری هم نیست که اصلا نگاه نکنم... . آخرین باری که من پای یه مسابقه فوتبال نشستم حدود یک ماه قبل بازی فینال جام باشگاه های اروپا و بازی بین بایرن مونیخ و دورتموند بود که درنهایت بازی به نفع بایرن تموم شد و این تیم فاتح جام باشگاه های اروپا.... . یکی از گلهای زده شده و در اصل گل تمام کننده بازی توسط آرین روبن زده شد... نمی دونم دیدین یا نه؟. نمی دونم آرین روبن رو دیدین یا اصلا میدونین چه شکلیه یا نه؟ یه آدم کچل.... زشت .... بدترکیب.... که هیچ وقت هم وسوسه نشده بره مو بکاره و بره آرایشگاه و هزارتا ادا اصول دیگه... خب تا اینجا کافیه.

هدف از این حرفها، اینه که بگم همه مون به نحوی سرشاریم از یک جور نداشتن اعتماد به نفس مطلق. - همه یعنی اکثریت -تقریبا مطلق- - یعنی اینکه هروقت از پای آینه رد میشیم می گیم این دماغ چیه تو صورتم؟... خدایا چرا من باید کچلی رو - بجای پول و پله - به ارث ببرم از نیاکانم؟... چرا صورتم اینجوریه ؟... چرا ... چرا ... چرا...

و در اولین اقدام هم به محض اینکه چهارقرون پول گیرمون اومد سریع سراغ تغییرات آپشن در صورت و سایر اندامهای بدن می ریم. پس اون اعتماد به نفسی که بایستی داشته باشیم کجا میره؟ و چرا این مساله در بین ما ایرانیها شدیدا فراگیر شده؟ - یادتون باشه که بیشترین عمل زیبایی بینی جهانی به نام ایران ثبت شده - آیا کسی هست که بدونه از کجا باید شروع کنیم برای تقویت اعتماد به نفس خودمون و برای اینکه به خودمون بقبولونیم که : گفت ، در سر عقل باید ... بی کلاهی عار نیست... امیدوارم این نوشته ها به کسی برنخوره... ولی پیشنهادمیدم برای یه بار هم که شده هرکدوممون - همه ی ماهایی که فکر می کنیم باید دماغمون رو عمل کنیم، باید گونه بذاریم، باید مو بکاریم، باید قدمون رو بلند کنیم، باید شکممون رو کوچیک کنیم ، باید... -بنشینیم به این فکر کنیم که آیا می شه انسان بود و مو هم نداشت و دماغی چکشی بد ترکیب داشت یا خیر؟

پ ن : 1-منصور ضابطیان در برنامه هفت یکی از کسانی است که اینقدر خوب برنامه اجرا می کند و خوب می نویسد که هیچکس به این نگاه نمی کند که چرا این اقا دماغش این شکلیه...

2- علیرضا م دوست من در شیراز اینقدر در امر پزشکی و کار با دستگاه های نگهدارنده قلب در هنگام پیوند اعضای حیاتی بدن تبحر دارد که شاید هیچکس به او نگوید آقا جان چرا دماغتون این شکلیه...

3- پروفسور- یا دکتر- چله مال ، می تونست به محض اینکه به سن قانونی رسید مثل خیلی های دیگه که فامیلی شون رو برازنده خودشون نمی دونن - بر حسب قانون : بر عکس نهند نام زنگی ؛ کافور - فامیل خودش رو عوض کنه و بجای چله مال مثلا بذاره : اعتمادی کیا! ولی این کار رو نکرد و بجاش اینقدر در علم و علم و علم پیشرفت کرد که هیچکس ازش نپرسه چله مال یعنی چی...

بگذریم.... یه کم سعی کنیم خودمون باشیم... نه اینکه ادای خودمون رو دربیاریم...

/ 14 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
چام‌چام

من نمی‌دونم چرا انقدر حرفم تیکه تیکه شد! در کل با حرفت موافقم در این حد که برای افزایش اعتماد به نفس لازم نیست دنبال عمل رفت. اصلا قیافه غیر طبیعی یه جوریه! همینطور از آدمهایی که به ظاهرشون بی‌اهمیتند خوشم نمیاد! مثلا اونهایی که خودشون رو ول می‌کنند و شکم گنده و صورت جوش جوشیشون رو نمی‌بینند. حالا مو کاشتن هم که اشکالی نداره یهو طرف در عنفوان جوانی کچل شده خوب گناه داره!

چام‌چام

فکر کنم بیشتر به دلیل ایده‌ال گرایی بیش از حدمون باشه! بعدشم این که اونها به هیکل بیشتر اهمیت میدند و عمل ساکشن پاکشن و لیپولیز بیشتر می‌کنند. مثل اینکه آمریکا هم رکورد دار عمل زیباییه تا جایی که من می‌دونم شاید تو منظورت فقط بینی باشه! اینجا طرف شکمش از دماغش جلوتره ولی نمی‌دونم چرا فقط دماغ مهمه انقدر تو ایران! من خودم انقدر اروپایی دماغ گنده دیدم ولی انقدر که حواسش به هیکلشه دماغشو نمی‌بینه انگار! عمل چی مثلا؟ کنجکاو شدم!

چام‌چام

در مورد لینک هم فعلا حسش نیس درس کنم! بعدشم گذاشتی هر موقع لینک رو عوض کردم بلینکی؟ حالا که اینطور شد لجم گرفت عمرا لینکت نمی‌کنم. ها ها!

1zanzalil

dorost migi, vali sakhte! hum

فاطمه صبا سفید

یه چی میگم نگو مث دایی جان ناپلئون می گه کار کار انگلیساست! ولی خدایی تقصیر این خارجیاست! همش تو فیلماشون از بازیگرایی استفاده می کنن که اقصی نقاط بدن و صورتشون متناسبه! ینی یه جوریه که خب زیباست! مردمی که اینا رو می بینن، دوست دارن دوست داشته بشن! می رن جراحی های زیبایی می کنن، که خودشونو بکنن مث اونا! داستان فیلم ها هم که معلومه! یه دختر خوشگله که بدون استثنا شونصد نفر عاشقشن و همجنس هاشم بهش حسادت می کنن! کافیه یه نگاهی به عناوین (!) فیلم های جم یا فارسی وان مرحوم نگاه کنیم! همشون بلا استثنا یه کلمه ی عشق توشون هست! حتی تو فیلم های مثلن علمیشون! ولی اعتراف می کنم از بینی خودم راضی نیستم! اما عملش نمی کنم هیچ وقت!!

چام‌چام

دیگه والا از عمل زیبایی اندام تناسلی بدتر و بی‌آدبانه تر چیزی به فکرم نرسید! حالا جراحی رو ول کن اینها چیه قلمبه شده رو سر دخترا؟ چرا من احساس می‌کنم قیافه همه آشنا ست؟ همه شبیه هم دارند میشند؟ آقا من الان بگم از دماغم راضیم جایزه داره؟

تراوشات یک ذهن زیبا

بنشینیم به این فکر کنیم که آیا می شه انسان بود و مو هم نداشت و دماغی چکشی بد ترکیب داشت یا خیر؟ این باشه!!

چام‌چام

از کجا به کجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟